ייעוץ חינם
קידום אתרים

קידום אתרים - Webmaster Tools

Google Webmaster Tools הוא כלי אדיר לכל בעל אתר, אשר מעוניין לנהל ולקדם את האתר שלו בפשטות ובעיקר - בחינם.

הכלי המדהים של גוגל מאפשר לכל בעל אתר באופן ידידותי להשפיע על תהליך קידום האתרים שלו, אך לא בהכרח נועד לצורך כך. מה שעומד מאחורי הרעיון, הוא שגוגל מספקת ממשק ידידותי בעברית, לכל בעל אתר, בכדי לשקף לו את כל מה שקורה באתר: כמה קישורים חיצוניים מפנים אליו, מה מחפשים בגוגל כשמגיעים אל האתר, כמה מתוצאות החיפוש מסתיימות בכניסות לאתר, מצב הקישורים הפנימיים והחיצוניים, שימוש בsitemap, ביצועי השרת, איזורים חסומים באתר שלא ניתן להגיע אליהם, מילות מפתח (חשוב לתהליך קידום האתר), כתיבת תלונות על אתרים מתחרים שמבצעים קידום אפור ועוד.

במאמר זה אנו נשתדל להפוך את הWebmaster tools לקל ופשוט לשימוש, כך שתוכלו בצורה נוחה ויעילה לנהל את אתרכם, בדרך לקידום אתרים אפקטיבי.

אז מה עלינו לעשות?

1. תחילה יש להיכנס לאתר של "כלי מנהלי האתרים" ולפתוח חשבון. חשבון זה ילווה אותנו לאורך תהליך קידום האתר וניהול האתר במערכת של גוגל.

2. יש ללחוץ על הכפתור של הוספת אתר חדש. לאחר מכן, יש להכניס את כתובת האתר שלכם. בשלב זה גוגל יבקשו מאיתנו להוכיח שאנו בעלי האתר. לצורך כך, נקבל דף HTML שאותו נוריד למחשב שלנו ונעלה אותו לאחר מכן לתיקייה הראשית של האתר. לרב תיקייה זו היא public_html.

3. לאחר שהקובץ עלה, יש ללחוץ על "אמת" בכדי שגוגל יבדוק שאכן הקובץ שהוא ביקש מאיתנו להעלות, נמצא כעת באתרכם.

4. עכשיו שהאימות הסתיים בהצלחה, ניתן לנשום לרווחה ולהנות מהשירות של גוגל למקדמי האתרים ולבעלי האתרים.

שימושים נפוצים שאנו ממליצים לכם לבצע בכלי:

הוספת sitemap - כפי שכבר כתבנו מאמר בנושא.

• נראות תוצאות החיפוש - לשים לב שאין לנו כותרות או תגיות תיאור עם טקסט כפול או טקסט ארוך\קצר מידי (זה עלול לפגוע בתהליך קידום האתר).

• נתונים מובנים - אם אנחנו משתמשים בפרסום של עסקים או מומחים באתרנו, עלינו להשתמש בתגיות מסוימות שיאפשרו לגוגל להבין במי מדובר ומה הפרטים של העסקים הללו.

• אינדוקס אתרכם - יכולת מדהימה וחינמית. כפי שניתן להוסיף עד 1000 אתרים, ניתן לאנדקס את אתרכם עד 500 פעמים בחודש. כמובן שניתן לאנדקס דף אחד בלבד, אין צורך לאנדקס את האתר כולו. תהליך האינדוקס יאפשר לכם בצורה פשוטה להורות לגוגל לסרוק את כל המידע עבור דף מסוים, ולהכניס אותו למאגר שלהם.

• שאילתות חיפוש - אולי החלק החשוב ביותר. כחלק מתהליך קידום האתר שלכם, תוכלו להיעזר בנתונים אלו כדי להבין כמה חיפושים ואילו חיפושים נעשים בגוגל בהקשר של ניתוב לאתרכם, מהו המיקום הממוצע שלכם בגוגל עבור כל ביטוי וביטוי, מאילו מדינות ושפות גולשים לאתר שלכם, כמה חיפושים מסתיימים בכניסות לאתר, מי מפנה קישורים לאתרכם, שימושיות במובייל ועוד.

לסיכום, הכלי המדהים והחינמי של גוגל, מאפשר לכם להתחיל את תהליך קידום האתרים ברגל ימין, להבין מי מגיע לאתרכם וכיצד, לשלוט במידע שבאתרכם ולהגיד לגוגל לפעמים מה לעשות. כן כן, ממש ככה - לתקשר עם גוגל ולהבין מהם מה לא בסדר מבחינתם, מה הם רוצים שאנחנו נשנה, ולאחר מכן לבצע שינויים וסריקות מחדש עבור אתרנו. תהליך קידום אתרים איכותי צריך להיות מלווה בכלי הקליל והפשוט שגוגל מציעים לנו לשימוש.


:יעניין אותך גםייעוץ חינם

נשמח למנף את אתרכם.