ייעוץ חינם
קידום אתרים

קידום אתרים - קובץ sitemap

Sitemap הוא קובץ שבו ניתן לציין את הדפים השונים שיש לנו באתר, במטרה לספק לגוגל תמונת מצב ברורה בנוגע לתוכן האתר שלנו.

הקובץ בנוי במבנה נוח לקריאה כך שבעת סריקה, גוגל מבין מהם הדפים שאנו מספקים.

איך זה קשור לקידום אתרים? נכון שבדרך כלל גוגל סורק היטב את האתר ומגלה את הדפים השונים שבו, אך לעיתים דפים מסוימים לא עוברים סריקה ונוצר פספוס מסוים שעלול להוריד מלוח התוצאות דף שלם.

גוגל ממליצים ליצור קובץ sitemap ולעדכן אותם במיקומו המדויק. אם קידום אתרכם חשוב לכם, הקדישו מספר דקות וצרו לכם קובץ כזה.

מתי נשתמש בקובץ sitemap ?

• אתר גדול – כאשר האתר שלנו מכיל המון דפים, לעיתים חלקם לא נסרקים או בגלל שהם חדשים או שמא הם כבר עודכנו לאחרונה. קובץ sitemap מאפשר לנו להגדיר חשיבות לעמוד ובכך להורות לגוגל לסרוק עמוד מסוים בעדיפות גבוהה יותר.

• דפים מבודדים – הסריקה של גוגל מתבססת על קישורים שקיימים בין עמודים. לעיתים ישנם דפים שלא מקושר אליהם אף עמוד וחשוב לנו לסרוק אותם כי הם תורמים לקידום האתר שלנו. כאשר אין הפנייה טבעית בין עמודים, קובץ הsitemap ידאג להשלים את החסר.

• אתר חדש – לרב לאתר חדש אין מספיק קישורים חיצוניים שמפנים אליו. קידום אתרים כאמור מתבסס על קישורים לאתר ממקומות שונים ולכן נרצה בשלב הראשון לסמן לגוגל את כלל העמודים החדשים שאנחנו מעלים לרווחת הציבור, מבלי להמתין לקבלת קישורים חוזרים.

• כאשר נרצה לספק לגוגל מידע עודף על העמודים שלנו. קידום אתרים תלוי בסריקה ובתוצאה שלה, לכן נרצה לציין מידע מסוים על העמודים שלנו כגון: תאריך עדכון האחרון של הדף, חשיבותו ביחס לדפים אחרים, תדירות ביצוע השינויים שאנו מבצעים וכדומה.

לסיכום, קידום אתרים תלוי בסריקת כלל העמודים, שכן לא לחינם כתבנו מאמרים ויצרנו דפים שונים באתרנו. יש לשים לב שגוגל סורק את כלל הדפים, להגדיר כללים מסוימים על חלק מהדפים באתר ולהכיל את הכל בקובץ sitemap אותו מעלים לאתרנו.

הנכם מוזמנים לקרוא את המדריך המפורט להוספת sitemap לקידום אתרכם.


:יעניין אותך גםייעוץ חינם

נשמח למנף את אתרכם.