ייעוץ חינם
קידום אתרים

קידום אתרים - 5 הנחות שגויות

לצערנו, לא מעט פעמים אנו נתקלים באימרות שגויות בנוגע לקידום אתרים ולתופעת הזינוק בלוח התוצאות. מטרת העמוד היא לסייע לכם להבין או יותר נכון להפריך מספר הנחות יסוד שגויות אשר מקובלות בעולם קידום האתרים.

לפניכם כמה הנחות יסוד שגויות שיקלו לכם על החיים ויעשו מעט סדר במה שחשבתם לנכון עד כה:

1. הכי חשוב שיהיו מילות מפתח – ממש לא, ואפילו להפך – גוגל הבינה עם השנים שדחיסת מילות מפתח היא לא מדד להצלחת האתר או לקידומו. שימוש בתגית הkeywords מזמן אינו רלוונטי ואף חסר משמעות. מילות המפתח הן לא העיקר בעולם הקידום, אלא התוכן, האיכות שלו ותדירות השינוי שלו.

2. תמונות הן רק תמונות – תמונות המכילות טקסט אינן ניתנו לקריאה, אך יש להם השפעה אדירה על קידום אתרכם. לכל תמונה מאפיין Alt שמאפשר לכם להורות למנוע החיפוש הסורק מהי מטרת התמונה. הקפידו להתייחס לתמונות בכבדות ראש שכן יש לא מעט כאלו בכל אתר ואתר.

3. תגית הDescription מקדמת את האתר – התשובה היא לא. תגית זו מוצגת בתקציר לוח התוצאות אך היא איננה מקדמת את האתר כלל. סריקתה לא מחושבת למטרת קידום אתרכם אלא להצגת התקציר בלבד. גם אם ישנה הדגשה בלוח התוצאות, היו בטוחים שקידום אתרכם לא מושפע מתוכן התגית. ההשפעה שלה כן חשובה כי אין ספק שתרצו לספק לגולש את המידע הרלוונטי לעמוד הספציפי אותו אתם מתארים (כנראה שזה יגרום לו להיכנס ולרחרח).

4. לכתובות עם מילות מפתח יש משמעות – לכתובות אין משמעות, רק לדומיין. גם אם הכתובת מכילה מילות מפתח, וגם אם הן מודגשות, היו בטוחים שגוגל לא מעניק להן משקל נוסף בדירוג אתרכם. דוגמה להמחשה:

1 ← www.example.com /index.php?id=23
2 ← www.example.com /Cosmetics
למרות שעושה רושם שהקישור השני יקדם את אתרכם טוב יותר, זוהי הנחת יסוד שגויה. הקישורים זהים מבחינת גוגל אך עבור הגולשים שלכם, אנו ממליצים להציג קישור אינפורמטיבי ככל הניתן.

5. Page rank גבוה זה מדד לקידום טוב – לא בהכרח. ישנם אתרים עם PR נמוך ובסופו של דבר הם משיגים אתרים אחרים בלוח התוצאות. אמנם הPR הוא מבין הפרמטרים החשובים ביותר לקידום אתרכם, אך אין זה אומר שאתם יכולים לנוח על זרי דפנה ולסמוך על כך שהוא יקדם את אתרכם בבטחה.

אנו מזמינים אתכם ללמוד ולהכיר את עולם קידום האתרים באמצעות עמוד הטיפים שלנו.


:יעניין אותך גםייעוץ חינם

נשמח לקדם את אתרכם.