ייעוץ חינם
קידום אתרים

קידום אתרים - בחירת דומיין

לעיתים בחירת דומיין נראית לנו כפעולה פשוטה ללא משמעות מיוחדת, אך למעשה לבחירת שם הדומיין ישנה השפעה רבה על קידום אתרכם.

שם הדומיין או שם המתחם הוא המחרוזת שמייצגת את אתרכם בשוק וכמובן את העסק שלכם. הדומיין הוא תעודת הזהות של העסק שלכם ושל האתר שלכם, ומייד נסביר כיצד הדבר משפיע על קידום האתר לטווח הרחוק.

דומיין הוא צירוף של אותיות ומספרים המוקצים לשימושה של חברה או עסק. עליכם לבחור דומיין שמתאים לעסק שלכם ומתאר אותו בצורה הטובה ביותר. למשל, עסק שקשור לבעלי חיים לרב ישתמש במילה "Animals".

אנו מזמינים אתכם להמשיך לקרוא את הדגשים לבחירת דומיין בהקשר של קידום אתרים, וכמו כן לצבור ידע נוסף בתחום קידום ובניית אתרים באמצעות הטיפים שלנו.


קידום אתרים

שיקולים לבחירת דומיין

לפניכם ההמלצות שלנו לבחירת דומיין מתאים לעסק שלכם בדגש על קידום אתרים נכון:

1. אורך הדומיין – בדומה לאתרים המוכרים לנו, גם החברות הגדולות בוחרות שמות קצרים וקליטים. ככל שקיימים יותר תווים, כך לגולש וללקוח הפוטנציאלי שלכם יהיה יותר קשה להגיע לאתרכם – משמע, פגיעה בקידום האתר שלכם. נסו לא לעבור 9 תווים בבחירת השם כדי לאפשר לגולשים להגיע אליכם בקלות ויתר על כן, להבין ברגע ההסתכלות על הדומיין שאכן האתר רלוונטי אליהם. זהו כלל חשוב בקידום אתרים ודבר שעלול להרחיק לא מעט גולשים.

2. מבחינת קידום האתר, כדאי לבחור דומיין שפירושו באנגלית דומה מאד לעיסוקו של אתרכם. למשל, אם העסק שלכם מתמחה בפרחים, לבחירת דומיין המכיל את המילה Flowers ישנה משמעות רבה שכן גוגל יעניק משקל (ניקוד) מסוים לאתרכם. קידום אתרים מורכב כאמור מפרמטרים רבים ולכן כדי שאתרכם יקודם היטב, דאגו ששמו ישקף את פעילותו.

3. סיומת לדומיין – אם אתרכם עוסק בפעילות בינלאומית, יש להשתמש בסיומת com ואם הוא ישראלי, מומלץ להשתמש בסיומת .co.il מדוע? לסיומות יש השפעת מיתוג מסוימת על דעת הגולש, וכתוצאה מכך נוצרת השפעה על קידום האתר.

4. מנועי חיפוש - מבחינת דירוג מנועי החיפוש השונים, ישנה חשיבות לכך ששם הדומיין יהיה רלוונטי לפעילות האתר שלכם. גוגל הוא מנוע חכם שיודע לפרק ביטויים למילים, לתרגם ולהבין את משמעות הדומיין. קידום אתרים נקבע בסופו של דבר על ידי מנועי החיפוש, כך שלא הייתם רוצים שגוגל יסרוק את שם אתרכם ויחליט לא לקדם אותו.

5. ותק הדומיין – קידום אתרים מושפיע מדומיין ותיק ואמין. אחד השיקולים של גוגל בעת בחירת המיקום לאתרכם (קידום אתרכם) הוא וותק הדומיין. לעיתים כדאי לרכוש דומיין קיים וישן, בעל עבר חיובי, בתוספת תשלום מסוימת.

6. דומיין בעברית – אמנם הוא לא כל כך נפוץ, אך זהו דומיין שכתוב באותיות עברית בלבד עם סיומת כגון co.il או com ובא לידי שימוש לרב בתחום קידום האתרים. כיוון שגוגל מעניק משקל לדומיין, אנו יכולים לבחור ביטוי אותו אנו מקדמים באתר כחלק מהדומיין בעברית. החיסרון בדבר הוא חוסר הנוחות, כיוון שרב התוכנות, ובכלל כל דבר אינטרנטי שעוסק בטקסט, לרב משתלבים היטב באנגלית.

לסיכום, אחד מהטיפים החשובים לקידום אתרים הוא בחירת דומיין שמייצג את העסק, דומיין קליט ופשוט לכתיבה. הדומיין יאפשר לגוגל להבין במה העסק שלכם עוסק, יאפשר לגולשים להרגיש בנוח שהם מקלידים או מבקרים באתר, ולכם – להצליח בקידום אתרכם.


:יעניין אותך גםייעוץ חינם

נשמח למנף את אתרכם.