ייעוץ חינם
קידום אתרים

קידום אתרים - ביצועי אתר

לא מעט פעמים הזכרנו בפוסטים שלנו ובטיפים השונים את נושא קידום האתרים בהקשר של עולם הביצועים. אחד המרכיבים החשובים ביותר בקידום אתרכם הוא שיפור ביצועיו והגעה למצב בו לגוגל בפרט ולשאר מנועי החיפוש בכלל, קל ואפילו כיף לסרוק את אתרכם.

הטיפים הבאים יעזרו לכם להבין אילו דגשים עליכם לשים על אתרכם בכדי לקדמו בגוגל בצורה מיטבית. טיפים נוספים לבניית אתרים כגון: שימוש בתגיות, כתיבת תוכן עשיר, קישורים ועוד – ניתן למצוא בדפים השונים באתרנו.

לפני שנפרט את המרכיבים השונים, נגדיר מהי הכוונה בביצועי אתר טובים. ביצועים טובים בצורה פשוטה, משמעותם טעינת אתר מהירה ככל הניתן. מכך משתמע שעלינו לספק לגולשים כמה שפחות קילובייטים להורדה (תמונות, קבצי HTML, קבצי מקור, אייקונים וכדומה). פחות קילובטיים = ביצועים טובים יותר = קידום אתרים מוצלח.

אז בואו נתחיל...


קידום אתרים

צעדים לשיפור הביצועים

לפניכם ההמלצות שלנו לשיפור ביצועי אתרכם בכדי לקדם את אתר העסק שלכם בצורה מיטבית:

1. ביצוע אופטימיזציה לתמונות - עיצוב ודחיסה של תמונות בצורה נכונה, יכולים לחסוך בייטים רבים של נתונים, כך שקידום אתרכם יעלה משמעותית לאחר הורדה לא קטנה בכמות הקילובייטים. ישנם לא מעט אתרים לכיווץ תמונות Jpg וPng שיאפשרו לכם בחינם לבצע הקטנה וכיווץ ובכך לספק פחות קילובייטים להורדה. אל תתעצלו לכווץ תמונה-תמונה, זהו מתכון לביצועים טובים ולקידום אתרכם בהצלחה.

2. השתמשו ביכולות דחיסה - דחיסת משאבים באמצעות ‎gzip‎ או ‎deflate‎ יכולה להפחית את מספר הבייטים הנשלחים ברשת. כפי שהסברנו קודם, אנו רוצים לשפר את הביצועים באמצעות הפחתת הקילובייטים וכך לקדם את אתרנו ככל הניתן. שימוש בדחיסת המשאבים מאפשר לשרת להעביר ללקוח קובץ דחוס המכיל את כלל המשאבים של אתרכם, ולדפדפן יש את היכולת לפתוח אותו ולהציג את האתר בצורה המתאימה. לרב ניתן לחסוך כ50% מהקילובייטים שיורדים.

3. היעזרו בשמירת קבצים בדפדפן – יש להגדיר תאריך תפוגה או גיל מרבי בכותרות ה-HTTP עבור משאבים סטטיים. כך ניתן להורות לדפדפן לטעון נתונים מהדיסק המקומי (שכבר הורדו בעבר), ולא לעשות זאת באמצעות הרשת.

4. מנעו מקבצי Javascript וCSS לחסום את טעינת העמוד – קבצי מקור אלו לרב נטענים בתחילת העמוד וגורמים להאטה בטעינת האתר ולפגיעה בקידום האתר. קבצי CSS אשר קריטיים לטעינת העמוד, ייטענו בראש העמוד. קבצי CSS שלא קריטיים לעמוד מסוים, לעולם לא יטענו בעת עלייתו – אלא לאחר עליית העמוד או בעמוד אחר בו הם רלוונטיים. בנוסף קבצי JS תמיד יש לטעון טרם סגירת תגית ה Body. למעלה מ95% מהאתרים בעולם, טוענים קבצי CSS וJS בצורה שגויה ופוגעים בעליית העמוד הראשי ובכך בקידום האתר שלהם. אל תיכנסו לסטטיסטיקה.

5. הקטנת קבצים – המונח המקצועי לפעולה זו הוא Minify. מטרת הפעולה היא לצמצם רווחים, שורות ריקות ושמות פרמטרים ארוכים בכדי להקטין את גודל הקבצים השונים באתרכם. הפעולה רלוונטית לקבצי טקסט כגון HTML, CSS וJS. כמו בדוגמאות הקודמות, גם בפעולה זו ניתן לחסוך בקילובייטים וכתוצאה מכך לשפר את ביצועי האתר. זכרו שקידום אתרים מורכב ממאות גורמים, כך שיחד הם מהווים מקשה אחת שמנועי החיפוש לבסוף סורקים.

6. השתמשו באתרים שונים לטעינת מידע רב – אם באתרכם מספר רב של משאבים להורדה, כגון תמונות, אייקונים וקבצי מקור, דאגו לטעון את המשאבים השונים משרתים שונים ברחבי הרשת. קידום אתרכם ישתפר פלאים אם המשאבים השונים ייטענו ממקורות שונים במקביל.

7. השתמשו בתמונות שגודלן המקורי זהה לגודלן באתר. כלומר, אם תמונה מסוימת בגודל 100X100, הקפידו שגודל זה יבוא לידי ביטוי באתרכם. אם באתרכם נדרש להציג את התמונה בגודל 50X50, אין סיבה שהתמונה במקור תהיה 100X100 ולכן עליכם לשנות את גודלה ל50X50.

זכרו – "גם מסע בן אלף מייל מתחיל בצעד אחד". עכשיו עשו את ההקבלה לקידום אתרים בהקשר של צעדים קטנים לביצועים גדולים.


:יעניין אותך גםייעוץ חינם

נשמח למנף את אתרכם.